16 Ekim 2014 Perşembe

Zigon Sehpalar

Ülkemizdeki her eve girmeyi başararak artık bizden biri olduğunu kanıtlayan birçok eşya var. Kapı önlerini süpürdüğümüz sarı ot süpürgesi, elektrikler kesilince gecemize renk katan radyolu ışıldak, soba üzerinden ayrılmayan ve hep kaynayan güğüm, yemek sonrasında ekmek kırıntılarını temizlediğimiz gırgır, gazete kuponları ile biriktirip de aldığımız ansiklopediler, çocuklar kirletmesin diye örtülen çekyat örtüsü ve daha niceleri... Fakat bu noktada beni en çok şaşırtanın zigon sehpa olduğunu söyleyebilirim. Çünkü küçükken zigon sehpanın ne işe yaradığını bir türlü anlamazdım. Yani benim için sadece misafir geldiğinde ortaya çıkarılan esrarengiz bir mobilya türüydü diyebilirim.

Peki nedir bu zigon sehpa?

Zigon sehpa, iç içe geçmiş 3 veya 4 adet sehpadan oluşur. Evinize misafir geldiğinde de bu sehpalar çıkarılarak misafirlerin önüne yerleştirilir ve ikramlıklar bu sehpaların üzerine konularak servis edilir. Daha rahat bir servis imkanı sağlayan zigon sehpalar, bu nedenle misafirin baş tacı olarak görüldüğü kültürümüzün bir parçası haline gelmiştir. Her ne kadar benim gibi zigon sehpanın işlevine küçüklüğü boyunca merakla yaklaşan birçok kişi olsa da, annelerimiz için vazgeçilmeyen bir gereklilik olduğu ortada. Gerçekten de küçüklüğüm boyunca evimize her misafir gelişinde ikram edilen Türk kahvelerinin, tatlı ve meyvelerin zigon sehpalar yardımı ile servis edildiğine şahit oldum. Annemin beni mutfağa çağırarak ''hadi kızım sehpaları çıkar'' demesi ise daha dün gibi aklımda.

Yıllar boyunca evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından olan zigon sehpalar, Evidea.com'da son derece uygun fiyatlarla atılıyor. En ucuz zigon sehpa fiyatları ile en kaliteli ürünlere sahip olabileceğiniz Evidea.com'u ben de size tavsiye ediyorum. Siz de Evidea.com'a girin, kültürümüzün bir yansıması olan zigon sehpa modelleri ile evinize dair tüm ihtiyaçları giderin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder