15 Ekim 2012 Pazartesi

Makyaj Hileleriyle Gözlerinizi BüyütünMakyaj yapılmasının en önemli sebebi ufak hilelerle kusurları kapatarak sahip olunan doğal güzelliği ortaya çıkarmaktır. Temel amaç bu olsa da zaman zaman bu hileleri kullanarak daha güzel bir görünüm elde etmek için makyajın nimetlerinden yararlanırız. Nasıl fondöten kullanımında ufak teknikler varsa gözleri olduğundan büyük göstermek için de benzer teknikler var. Göz makyajı yaparken kullanılan tekniklerle gözleri olduğundan daha büyük göstermek de bu hilelerden biridir.


Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, çok net çizgilerle makyaj yapmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü keskin çizgilerle yapılan göz makyajı gözlerin olduğundan küçük görünmesine sebep olur. Göz içlerine koyu renklerde kalem çekmemeniz gerekir, göz içlerine uygulanan koyu tonlarda kalem gözleri daha küçük gösterir. Daha açık tonlar kullanarak göz içlerine uygulama yapılabilir.


Cilt renginize, kıyafetinize ve gideceğiniz yere uygun olarak seçtiğiniz, tercihinize göre açık ya da koyu renkteki bir farını göz kapağınıza uygulayın. Ancak çok belirgin olmamasına dikkat edin. Alt kirpiklerinizin altına, göz kapağınıza uyguladığınız renkle soft bir uygulama yapın. Aynı şekilde net çizgilerle makyaj yapmaktan kaçının. Farla uygulama yapabileceğiniz gibi göz kalemiyle de yapabilirsiniz ancak göz kalemi uyguladığınız takdirde mutlaka fırçayla dağıtmanız gerekir.

Kirpiklerinizin dışına en yakın yerden eyeliner çekebilirsiniz. Son olarak da bakışlarınızın belirginleşmesi ve gözlerinizin iyice ortaya çıkması için kirpiklerinize bol bol maskara uygulayın.

1 yorum:

  1. Merhaba, web sitenizi google'da makyajla ilgili web sitelerini gezerken buldum. Ben de makyaj videolariyla ilgili bir web sitesi açtım ve sizin gibi tecrübeli isimlerden tanıtım için yardım rica ediyorum. Kısa da olsa bir yazıyla veya sosyal medyada www.makyajvideolari.com 'dan bahsedebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler, Deniz

    YanıtlaSil